Beeovita

mukolitik

Prikaz 1 od 2 dp 2
(1 stranica)
Mukolitički lijekovi dizajnirani su za pomoć u raspadu sluzi, čineći ga manje viskoznim i lakšim za izbacivanje iz respiratornog puteva. Ovi proizvodi, poput solmukola i fluimucila, sadrže aktivni sastojak acetilcisteina, koji ukapljuje sluz za promociju boljeg respiratornog zdravlja. Idealno za one koji pate od uvjeti poput prehlade, gripe, bronhitisa ili drugih respiratornih bolesti u kojima je izgradnja sluznice zabrinutost, ovi proizvodi podržavaju lakše disanje i smanjenje rizika od infekcije. Posebno su korisni u upravljanju respiratornim zdravljem tokom sezonskih promjena ili kada se bore bolovanje koje povećavaju proizvodnju sluznice.
Fluimucil 600 mg 12 sachets

Fluimucil 600 mg 12 sachets

 
Šifra proizvoda: 7772850

Šta je Fluimucil i kada se koristi? Fluimucil sadrži aktivni sastojak acetilcistein. Ovaj aktivni sastojak ukapljuje i otpušta čvrstu, zaglavljenu sluz u disajnim putevima i pospješuje iskašljavanje.Sekret prisutan na sluznici respiratornog trakta igra važnu ulogu u obrani od udahnutih zagađivača, poput bakterija, prašina i hemijske nečistoće. Ove nadražujuće tvari se zadržavaju u sekretu, gdje se onemogućavaju i izlučuju sa sputumom.Kod infekcija uzrokovanih bakterijama i virusima (prehlada, gripa, bronhitis) i kod kroničnih iritacija uzrokovanih štetnim tvarima, povećava se proizvodnja sluzi. Zgušnjavanje sluzi može uzrokovati začepljenje disajnih puteva, uzrokujući poteškoće s disanjem i probleme sa ispljuvavanjem.Zbog iskašljavajućeg efekta Fluimucila, viskozna sluz se ukašljava i može se bolje iskašljati. Ovo smanjuje rizik od infekcije. Kada se dišni putevi oslobode, kašalj jenjava i disanje postaje lakše.Fluimucil je pogodan za liječenje svih respiratornih bolesti koje dovode do prekomjernog stvaranja sluzi, kao što su prehlada ili gripa s kašljem i katarom. kao akutni i kronični bronhitis, infekcije sinusa, infekcije grla i ždrijela, bronhijalna astma i (kao dodatni tretman) cistične fibroza. Koje mjere opreza treba poduzeti uzeti? Dejstvo Fluimucila se promoviše obilnim pijenjem. Pušenje doprinosi prekomjernom stvaranju bronhijalne sluzi. Efekat Fluimucila možete podržati tako što ćete prestati pušiti. Kada se Fluimucil ne smije uzimati? Fluimucil se ne smije uzimati ako je poznato da ste preosjetljivi na aktivni sastojak acetilcistein ili bilo koji drugi sastojak i ako imate čir na želucu ili crijevima.Fluimucil se također ne smije uzimati zajedno sa supresantima kašlja (antitusivi), jer ovi lijekovi suzbijaju kašalj i prirodno samočišćenje kašlja. dišnih puteva, što otežava iskašljavanje tečne sluzi i dovodi do zagušenja bronhijalne sluzi sa rizik od bronhijalnih grčeva i infekcija dišnih puteva može doći.Šumescene tablete i vrećice granula od 600 mg ne smiju se koristiti kod djece mlađe od 12 godina (kod djece sa metaboličkom bolešću cistična fibroza ispod 6 godina) zbog visokog sadržaja aktivnog sastojka.Vaš ljekar će znati šta učiniti u takvim slučajevima.>Fluimucil se ne smije koristiti kod male djece mlađe od 2 godine. U kojim okolnostima treba biti oprezan pri uzimanju Fluimucila? Primjena Fluimucila, posebno na početku liječenja, može dovesti do pojave bolesti. ukapljivanje bronhijalnog sekreta i pospješuju iskašljavanje. Ako pacijent nije u stanju to dovoljno iskašljati, liječnik može poduzeti mjere podrške. Ako ste primijetili osip ili poteškoće s disanjem dok ste ranije uzimali lijek sa istom aktivnom tvari kao i Fluimucil, o tome obavijestite svog liječnika ili farmaceuta prije nego počnete uzimati Start preparat.Istovremeno koristite neke druge lijekove. vrijeme može uticati jedni na druge. Efikasnost određenih agenasa protiv poremećaja cirkulacije koronarnih arterija (npr. nitroglicerina za anginu pektoris) može se povećati.Istovremena primjena acetilcisteina i karbamazepina može dovesti do smanjenja koncentracije karbamazepina.Istovremena primjena sredstava za suzbijanje kašlja (antitusika) može smanjiti djelotvornost Fluimucil (vidi gore: “Kada se Fluimucil ne smije uzimati?”). Nadalje, ne biste trebali uzimati antibiotike istovremeno sa Fluimucilom, već u razmaku od najmanje 2 sata. Važne informacije o nekim pomoćnim tvarima lijeka FluimucilFluimucil granule sadrže: Aspartam: 25 mg aspartama po vrećicama od 100 mg i 200 mg i 75 mg aspartama po vrećicama od 600 mg. Aspartam je izvor fenilalanina. Može biti štetno ako imate fenilketonuriju (PKU), rijetko nasljedno stanje u kojem se fenilalanin nakuplja jer ga tijelo ne može dovoljno razgraditi.Sorbitol : 775 mg sorbitola po vrećici od 100 mg, 675 mg sorbitola u vrećici od 200 mg i 2025 mg sorbitola po vrećici od 600 mg. Sorbitol je izvor fruktoze. Razgovarajte sa svojim ljekarom prije nego Vi (ili Vaše dijete) uzmete ili primite ovaj lijek ako je Vaš ljekar Vama (ili Vašem djetetu) rekao da Vi (ili Vaše dijete) imate intoleranciju na neke šećere ili ako imate nasljednu intoleranciju na fruktozu (HFI ) Utvrđeno je rijetko nasljedno stanje u kojem osoba nije u stanju razgraditi fruktozu.Glukoza i laktoza : Ovaj lijek uzimajte samo nakon toga. posavjetujte se sa svojim ljekarom ako znate da ne podnosite šećer. Fluimucil šumeće tablete sadrže: Aspartam: 20 mg aspartama po šumećoj tableti. Aspartam je izvor fenilalanina. Može biti štetno ako imate fenilketonuriju (PKU), rijetko nasljedno stanje u kojem se fenilalanin nakuplja jer ga tijelo ne može dovoljno razgraditi.Glukoza : Uzmite samo ovo. lek nakon konsultacije sa svojim lekarom ako znate da ne podnosite šećer.156,9 mg natrijuma (glavni sastojak kuhinjske soli / kuhinjske soli) po šumeća tableta. Ovo odgovara 7,8% maksimalnog preporučenog dnevnog unosa natrijuma hranom za odraslu osobu. Razgovarajte sa svojim liječnikom ili farmaceutom ako su vam duže vrijeme potrebne šumeće tablete ili šumeće tablete od 200 mg dnevno, posebno ako ste na dijeti sa malo natrijuma. U takvim slučajevima treba koristiti Fluimucil granule ili Fluimucil tablete, koje su „bez natrijuma“ ili je preporučljiv neki drugi preparat acetilcisteina bez soli. Obavijestite svog liječnika, ljekarnika ili ljekarnika ako je to potrebno ako se radi o lijeku. imate od drugih bolesti,imate alergije iliuzimate druge lijekove (uključujući one koje ste sami kupili!) ili ih primijenite eksterno! Može li se Fluimucil koristiti tokom trudnoće ili dojenja? Na osnovu prethodnog iskustva, ne postoji poznati rizik za dijete ako se koristi kako je predviđeno. Sistematsko naučno istraživanje nikada nije sprovedeno. Kao mjeru predostrožnosti, trebali biste izbjegavati lijekove ako je moguće tijekom trudnoće ili pitajte svog liječnika, farmaceuta ili ljekarnika za savjet.Nema dostupnih informacija o izlučivanju acetilcisteina u majčino mlijeko. Stoga biste trebali koristiti Fluimucil tokom dojenja samo ako vaš ljekar koji vas liječi smatra da je to potrebno. Kako se koristi Fluimucil? Osim ako nije drugačije propisano, uobičajena doza za akutna oboljenja je:Djeca od 2 do 12 godina: 1 kesica od 100 mg granula 3 puta dnevno ili 200 mg dva puta dnevno (npr. 1 šumeća tableta ili 1 vrećica od 200 mg).Adolescenti stariji od 12 godina i odrasli: 600 mg dnevno, podijeljeno u jednu (1 šumeća tableta ili 1 vrećica od 600 mg granula) ili nekoliko doza (npr. 3 puta 1 šumeća tableta ili 1 vrećica od 200 mg granula).Ako se prekomjerno stvaranje sluzi i povezani kašalj ne povuku nakon 2 sedmice liječenja, trebate se obratiti ljekaru kako bi on razjasnio preciznije uzrokuju i isključuju moguću malignu bolest respiratornog trakta.Dugotrajno liječenje kroničnih bolesti (samo na ljekarski recept): 400–600 mg dnevno, podijeljeno u jednu ili više doza, trajanje liječenja je ograničeno na maksimalno 3–6 mjeseci.Cistična fibroza: kao gore, ali za djecu iz perioda od 3 do 6 mjeseci. 6 godina starosti, 1 vrećica granula ili 1 šumeća tableta od 200 mg 3 puta dnevno ili 1 vrećica granula ili 1 šumeća tableta od 600 mg jednom dnevno.Otvorite šumeću tabletu ili granule u čaši hladnog ili hladnog ili toplu vodu i odmah popijte. Nemojte rastvarati druge lijekove u vodi istovremeno s Fluimucilom, jer to može utjecati ili zaustaviti djelotvornost i Fluimucila i drugih lijekova.Kada se kese ili folije pocijepaju, javlja se blagi miris. sumpora je primetno. Ovo je tipično za aktivni sastojak acetilcistein i ne utječe na njegovo djelovanje.Pridržavajte se doze navedene u uputstvu ili koju vam je propisao ljekar. Ako mislite da je lijek preslab ili prejak, razgovarajte sa svojim liječnikom, farmaceutom ili ljekarnikom. Koje nuspojave Fluimucil može imati? Sljedeće nuspojave se mogu javiti prilikom uzimanja Fluimucila: gastrointestinalni poremećaji kao što su povraćanje, dijareja, mučnina, bol u trbuhu ili upala oralne sluznice, kao i reakcije preosjetljivosti, koprivnjača, glavobolja i groznica.Osim toga, ubrzan puls, nizak krvni pritisak i zujanje u ušima, žgaravica, kao i krvarenje i voda može doći do zadržavanja na licu.Mogu se javiti i alergijski simptomi opšte prirode (kao što su osip na koži ili svrab). Ako reakcije preosjetljivosti uzrokuju poteškoće s disanjem i bronhijalne grčeve, što se u rijetkim slučajevima može dogoditi, morate odmah prekinuti liječenje Fluimucilom i posavjetovati se s liječnikom.Dah može privremeno dobiti neprijatan miris.Ako dobijete bilo koju nuspojavu, razgovarajte sa svojim liječnikom, farmaceutom ili ljekarnikom. Ovo se posebno odnosi na nuspojave koje nisu navedene u ovom uputstvu. Šta također treba imati na umu? Koristite lijek samo do datuma označenog "EXP" na kutiji. Savjeti za skladištenje Granule : ne čuvati na temperaturi iznad 30 °C.Šuteće tablete : čuvati na sobnoj temperaturi (15–25 °C).Čuvati van domašaja djece. Više informacija Vaš ljekar, farmaceut ili ljekarnik vam mogu dati dodatne informacije. Ovi ljudi imaju detaljne informacije za specijaliste. Šta Fluimucil sadrži?Aktivni sastojci 1 vrećica granule sadrži 100 mg, 200 mg ili 600 mg acetilcisteina.1 šumeća tableta sadrži 200 mg ili 600 mg acetilcisteina. Pomoćni materijali Granule: aspartam (E951), aroma narandže (sadrži glukozu i laktozu), sorbitol (E420).Šumeće tableta : aspartam (E951), limunska kiselina, natrijum karbonat i natrijum hidrogen karbonat, aroma limuna (sadrži glukozu). Broj odobrenja 37561, 45179 (Swissmedic). U apotekama i drogerijama, bez lekarskog recepta:Fluimucil 30 kesica od 100 mg granule .Fluimucil 30 vrećica od 200 mg granule .Fluimucil 10 vrećica od 600 mg granule .Fluimucil 30 šumeće tablete od 200 mg.Fluimucil 10 šumeće tablete od 600 mg. U apotekama, samo na recept: Fluimucil 90 vrećica od 200 mg granule .Fluimucil 30 vrećica od 600 mg granule .Fluimucil 30 i 100 šumeće tablete od 600 mg. Nosilac odobrenja za stavljanje u promet Zambon Schweiz AG, 6814 Cadempino. ..

31.72 USD

Solmucol cold cough syrup 100 mg / 5 ml 180 ml

Solmucol cold cough syrup 100 mg / 5 ml 180 ml

 
Šifra proizvoda: 3571921

What is Solmucol cold cough and when is it used?Solmucol cold cough contains the active ingredient acetylcysteine. This active ingredient liquefies and loosens the tough, stuck mucus in the airways and promotes expectoration.The secretion present on the mucous membrane of the respiratory tract plays an important role in the defense against inhaled pollutants such as bacteria, dust and chemical impurities. These irritants are held in the secretion, where they are rendered harmless and excreted with the sputum.Mucus production increases with infections caused by bacteria and viruses (colds, flu, bronchitis) and with chronic irritations caused by harmful substances. The thickening of the mucus can cause the airways to become blocked, causing breathing difficulties and sputum problems.Due to the expectorant effect of Solmucol cold cough, the tough mucus liquefies and can be coughed up better. This reduces the risk of infection. If the airways are clear, the cough subsides and breathing becomes easier.Solmucol cold cough is therefore suitable for the treatment of cold cough with excessive mucus formation.What precautions should be taken?The effect of Solmucol cold cough is enhanced by drinking copious amounts of water. Smoking contributes to the excessive formation of bronchial mucus. By giving up smoking, you can support the effect of Solmucol cold cough.Diabetics are allowed to take Solmucol cold cough as it does not contain any diabetogenic sweeteners.Nevertheless, the following should be noted:each granulate bag has a total calorie content of 8 kcal or 34 kJ;each effervescent tablet contains 2.7 kcal or 11.3 kJ;each 100 mg lozenge contains 5 kcal or 21 kJ;each 200 mg lozenge contains 4.6 kcal or 19 kJ;5 ml of syrup for children contains 15 kcal (63 kJ);10 ml of syrup for adults contains 30 kcal (126 kJ).When should Solmucol cold cough not be used?Solmucol cold cough should not be taken if you are known to be hypersensitive to the active ingredient acetylcysteine ​​or any other ingredient or if you are hypersensitive to the preservative sodium benzoate [E211]) and if you have stomach or intestinal ulcers.Lozenges of 200 mg should not be taken in the presence of a rare hereditary metabolic disease (so-called phenylketonuria) that requires a strict diet.Lozenges of 100 mg and 200 mg must not be taken in the presence of a rare hereditary disease of the sugar metabolism (fructose intolerance).Solmucol cold cough should also not be taken together with cough suppressants (antitussives), as these drugs suppress the cough and the natural self-cleaning of the airways, which impairs the coughing up of the liquefied mucus and leads to a congestion of the bronchial mucus with the risk of bronchial spasms and Respiratory infections can occur. Your doctor will know what to do in such cases.Solmucol cold cough must not be used in young children under 2 years of age.Because of the high content of active ingredients, Solmucol 600 cold cough granules or effervescent tablets must not be used in children under 12 years of age.When should caution be exercised when taking Solmucol cold cough?The use of Solmucol cold cough, especially at the beginning of treatment, can lead to a liquefaction of the bronchial secretion and promote expectoration. If the patient is not able to cough up this sufficiently, the doctor can take supportive measures.If you have noticed rashes or breathing difficulties while taking a medicine with the same active ingredient as Solmucol Cold Cough, you should inform your doctor, pharmacist or druggist before you start taking it of the drug.If you suffer from high blood pressure, the effervescent tablets Solmucol cold cough are not suitable for you , as they contain approximately 194 mg sodium per effervescent tablet, corresponding to 493 mg table salt. The salt released after ingestion can increase your blood pressure even further and reduce the effectiveness of medicines for high blood pressure.Using certain other medicines at the same time can affect each other's effects. In this way, the effectiveness of certain agents against circulatory disorders of the coronary arteries (eg nitroglycerin for angina pectoris) can be increased.Simultaneous administration of acetylcysteine ​​and carbamazepine can lead to a decrease in the concentration of carbamazepine.The simultaneous administration of cough suppressants (antitussives) can impair the effectiveness of Solmucol cold cough (see above: “When should Solmucol cold cough not be taken?”).Furthermore, you should not take antibiotics at the same time as Solmucol cold cough, but at least 2 hours apart.Inform your doctor, pharmacist or druggist if you suffer from other illnesses, have allergies or are taking or applying other medicines (including those you have bought yourself).Can Solmucol cold cough be taken during pregnancy or while breastfeeding?Based on previous experience, there is no known risk for the child when used as intended. Systematic scientific research was never carried out. As a precautionary measure, you should avoid medication if possible during pregnancy and breastfeeding or ask your doctor or pharmacist for advice.No information is available on the excretion of acetylcysteine ​​in breast milk. Therefore, you should only use Solmucol cold cough while breastfeeding if your attending doctor deems it necessary.How do you use Solmucol cold cough?Unless otherwise prescribed, the usual dosage is:Children from 2 to 12 years: 3 times a day 5 ml syrup for children or 3 times a day 1 lozenge of 100 mg.Adolescents over 12 years and adults: 600 mg daily, divided into one (1 effervescent tablet or 1 sachet of 600 mg granules) or several doses (e.g. 3 times 10 ml syrup for adults or 3 times 1 lozenge of 200 mg).If you have a cough that lasts longer than 2 weeks, you must consult a doctor or pharmacist.Dissolve the effervescent tablet or granules in a glass of cold or hot water and drink it immediately. Do not dissolve other medicines with Solmucol cold cough in the water at the same time, because this can impair or cancel the effectiveness of both Solmucol cold cough and the other medicines.The lozenges can dissolve in the mouth slowly.Preparation of the syrupRemove the security seal and screw the lid down until the powder it contains falls into the bottle. Shake vigorously until the solution is clear.To take the medicine, unscrew the lid and pour the prescribed amount of syrup into the measuring cup up to the corresponding mark. After each removal, screw the cover back on carefully.When opening the bag, the blister or the syrup bottle, a slight smell of sulfur is noticeable. This is typical for the active ingredient acetylcysteine ​​and does not affect its effect.Adhere to the dosage given in the package insert or prescribed by your doctor. If you think that the medicine is too weak or too strong, talk to your doctor, pharmacist or druggist.What side effects can Solmucol cold cough have?The following side effects can occur when taking Solmucol: occasionally gastrointestinal disorders such as vomiting, diarrhea, nausea, abdominal pain or inflammation of the oral mucosa, as well as hypersensitivity reactions, hives, headache and fever. Furthermore, an accelerated pulse, low blood pressure and ringing in the ears, heartburn, as well as bleeding and water retention on the face can occasionally occur.Allergic symptoms of a general nature (such as skin rashes or itching) can also occur. If the hypersensitivity reactions also cause breathing difficulties and bronchial cramps, which can happen in rare cases, you must stop treatment with Solmucol cold cough immediately and consult a doctor.The breath may temporarily get an unpleasant odor.If you notice any side effects that are not described here, you should inform your doctor or pharmacist.What should also be noted?Store at room temperature (15–25 ° C), effervescent tablets at 15–30 ° C, protected from light and moisture and out of the reach of children.Once prepared, Solmucol cold cough syrup can be kept for 14 days at room temperature (15–25 ° C).The drug may only be used up to the date marked “EXP” on the container.Your doctor, pharmacist or druggist can provide you with further information. These people have the detailed information for specialists.What is in Solmucol cold cough?1 sachet of granules contains 600 mg acetylcysteine; Auxiliary substances : saccharin, orange aroma, antioxidant: butylhydroxyanisole (E320) and other auxiliary substances.1 effervescent tablet contains 600 mg acetylcysteine; Excipients : saccharin, orange flavor and other excipients.1 lozenge of 100 mg contains 100 mg acetylcysteine; Excipients: xylitol, sorbitol, orange flavor and other excipients.1 lozenge of 200 mg contains 200 mg acetylcysteine; Excipients: xylitol, sorbitol, aspartame, lemon flavor and other excipients.Syrup for children contains the active ingredient acetylcysteine ​​100 mg per 5 ml;Syrup for adults contains the active ingredient acetylcysteine ​​200 mg per 10 ml;Excipients of both dosage strengths: maltitol syrup; Preservatives: Potassium Sorbate (E202) and Sodium Benzoate (E211); Flavorings (strawberry flavor with vanillin for children, apricot flavor for adults) and other auxiliary substances.Approval number57868, 58027, 50046, 52254 (Swissmedic).Where can you get Solmucol cold cough? Which packs are available?In pharmacies and drugstores, without medical prescription.The following packs are available:Solmucol Cold Cough 7, 10, 14 and 20  sachets of 600 mg granules .Solmucol Cold Cough 10 effervescent tablets of 600 mg.Solmucol Cold Cough 24 lozenges of 100 mg.Solmucol Cold Cough 20 and 40 lozenges of 200 mg.Solmucol Cold Cough Syrup for children: 90 ml.Solmucol Cold Cough Adult syrup:  180 ml.Marketing authorization holderIBSA Institut Biochimique SA, CH 6903 Lugano...

35.51 USD

Prikaz 1 od 2 dp 2
(1 stranica)
Free
expert advice