Hostesaft
(Side 1)
Fluimucil kaldhostetabell 600 mg 12 stk
Hva er Fluimucil og når brukes det? Fluimucil inneholder virkestoffet acetylcystein. Denne aktive ingrediensen gjør det flytende og løsner det seige, fastsittende slimet i luftveiene og fremmer oppspytt.Sekretet på slimhinnen i luftveiene spiller en viktig rolle i forsvaret mot inhalerte forurensninger som bakterier, støv og kjemiske urenheter. Disse irritantene holdes i sekretet, hvor de ufarliggjøres og skilles ut med oppspytet.Ved infeksjoner forårsaket av bakterier og virus (forkjølelse, influensa, bronkitt) og med kroniske irritasjoner forårsaket av skadelige stoffer, produksjonen av slim øker. Fortykningen av slimet kan føre til at luftveiene blir blokkert, noe som gir pustevansker og oppspyttproblemer.På grunn av den slimløsende effekten av Fluimucil blir det tykke slimet flytende og kan hostes opp bedre. Dette reduserer risikoen for infeksjon. Hvis luftveiene er klare, avtar hosten og pusten blir lettere.Fluimucil egner seg derfor til behandling av kaldhoste med overdreven slimdannelse. Hvilke forholdsregler bør tas? Effekten av Fluimucil fremmes ved rikelig drikking. Røyking bidrar til overdreven dannelse av bronkial slim. Ved å slutte å røyke kan du støtte effekten av Fluimucil.Diabetikere har lov til å ta Fluimucil ferdig sirup da den ikke inneholder noen diabetogene søtningsmidler. Når bør Fluimucil ikke være tatt? Fluimucil bør ikke tas hvis du er kjent for å være overfølsom overfor virkestoffet acetylcystein eller en annen ingrediens (f.eks. hvis du er allergisk mot paragruppen til hjelpestoffet) metyl-4-hydroksybenzoat [E218] eller hvis du er overfølsom overfor konserveringsmidlet natriumbenzoat [E211]) og i tilfelle magesår og tarmsår .Fluimucil bør heller ikke tas sammen med hostedempende midler (hostestillende midler), da disse medikamentene undertrykker hosten og den naturlige selvrensingen av luftveiene, noe som svekker opphostingen av det flytende slimet og fører til en tetthet av bronkial slim med risiko for bronkial spasmer og luftveisinfeksjoner kan oppstå. Legen din vil vite hva du skal gjøre i slike tilfeller.Fluimucil må ikke brukes til små barn under 2 år. Når bør man være forsiktig når man tar Fluimucil? Bruk av Fluimucil , spesielt kl begynnelsen av behandlingen, kan føre til flytende utskillelse av bronkialsekresjonene og fremme ekspektorasjon. Dersom pasienten ikke klarer å hoste opp dette tilstrekkelig, kan legen ta støttende tiltak.Hvis du har merket utslett eller pustevansker mens du tar et legemiddel med samme virkestoff som Fluimucil Kaldhoste tidligere, kan du bør informere legen din, apoteket eller lege om dette før du begynner å ta det av stoffet.Å bruke visse andre medisiner samtidig kan påvirke hverandres effekter. Effektiviteten til visse midler mot sirkulasjonsforstyrrelser i koronararteriene (f.eks. nitroglyserin for angina pectoris) kan økes.Samtidig administrering av acetylcystein og karbamazepin kan føre til en reduksjon i konsentrasjonen av karbamazepin.Samtidig administrering av hostedempende midler (hostestillende midler) kan svekke effekten av Fluimucil (se ovenfor: «Når bør Fluimucil kaldt hoste ikke tas?”). I tillegg bør du ikke ta antibiotika samtidig med Fluimucil, men med minst 2 timers mellomrom.Hjelpestoffer av spesiell interesse Fluimucil-ferdig sirup inneholder: 38,21 mg natrium (hovedkomponent av bordsalt / bordsalt) per 10 ml ferdig sirup. Dette tilsvarer 1,9 % av maksimalt anbefalt daglig natriuminntak i kosten for en voksen.små mengder etanol (alkohol), mindre enn 100 mg per 10 ml bruksklar sirup.19,8 mg propylenglykol (E1520) per 10 ml ferdig sirup.10 mg metyl-4-hydroksybenzoat (E218) per 10 ml ferdig sirup. Dette konserveringsmidlet kan forårsake allergiske reaksjoner, inkludert sene reaksjoner.15 mg natriumbenzoat (E211) per 10 ml ferdig sirup. Fortell legen din, apoteket eller lege om du har lider av andre sykdommer,har allergi ellertar andre medisiner (også de du har kjøpt selv!) eller påfører dem eksternt! Kan Fluimucil tas under graviditet eller amming? Basert på tidligere erfaring er det ingen kjent risiko for barnet hvis det brukes etter hensikten. Det ble aldri utført systematisk vitenskapelig forskning. Som en forholdsregel bør du unngå medisinering hvis mulig under graviditet og amming, eller spør legen din, apoteket eller lege om råd.Ingen informasjon er tilgjengelig om utskillelse av acetylcystein i morsmelk. Du bør derfor kun bruke Fluimucil mens du ammer hvis legen din mener det er nødvendig. Hvordan bruker du Fluimucil? Med mindre annet er foreskrevet, er den vanlige doseringen: Barn fra 2 til 12 år: 100 mg (5 ml bruksklar sirup) 3 ganger daglig eller 200 mg (10 ml bruksklar sirup) to ganger daglig.Ungdom over 12 år og voksne: 600 mg daglig, fordelt på én (1 tablett) eller flere doser (f.eks. 3 ganger 10 ml bruksklar sirup). Hvis du har en hoste som varer lenger enn 2 uker, må du oppsøke lege eller apotek.Antall ml av bruksklar sirup måles med målebegeret som følger med i pakken.Svelg tablettene hele med litt væske.Når blisteren rives opp, lukter det lett. av svovel er merkbar. Dette er typisk for virkestoffet acetylcystein og påvirker ikke effekten.Følg doseringen som er angitt i pakningsvedlegget eller foreskrevet av legen din. Hvis du mener at medisinen er for svak eller for sterk, snakk med legen din, apoteket eller lege. Hvilke bivirkninger kan Fluimucil ha? Følgende bivirkninger kan oppstå når du tar Fluimucil: av og til gastrointestinale lidelser som oppkast, diaré, kvalme, magesmerter eller betennelse i munnslimhinnen, samt overfølsomhetsreaksjoner, elveblest, hodepine og feber. Videre kan det av og til oppstå akselerert puls, lavt blodtrykk og øresus, halsbrann, samt blødninger og vannretensjon i ansiktet.Allergiske symptomer av generell karakter (som hudutslett eller kløe) kan også forekomme. Dersom overfølsomhetsreaksjonene også gir pustevansker og bronkialkramper, som kan skje i sjeldne tilfeller, må du umiddelbart stoppe behandlingen med Fluimucil og oppsøke lege.Pusten kan midlertidig få en ubehagelig lukt.Hvis du opplever bivirkninger, snakk med lege, apotek eller lege. Dette gjelder også spesielt for bivirkninger som ikke er oppført i dette pakningsvedlegget. Hva bør også merkes? Medikamentet kan kun brukes opp til datoen merket "EXP" på beholderen. Oppbevaringsråd Oppbevares i romtemperatur (15–25 °C), beskyttet mot lys og fuktighet og utilgjengelig for barn. Bruksperiode etter åpning Når den er åpnet, kan Fluimucil kaldhosteferdig sirup oppbevares i 15 dager ved romtemperatur (15–25 °C). Mer informasjon Din lege, apotek eller lege kan gi deg mer informasjon. Disse personene har den detaljerte informasjonen for spesialister. Hva er i Fluimucil?Aktive ingredienser 5 ml ferdig sirup med bringebær smak inneholder 100 mg acetylcystein.1 tablett inneholder 600 mg acetylcystein. Hjelpematerialer div>Klar-til-bruk sirup : Karmellosenatrium, dinatrium edetat , bringebær smak (inneholder etanol og propylenglykol [E1520]), konserveringsmidlene metyl-4-hydroksybenzoat (E218) og natriumbenzoat (E211), natriumcyklamat (E952), natriumhydroksid, sukrose-natrium (E954) og sukralosenatrium (E954) E955), renset vann.Tablett: mikrokrystallinsk cellulose, krospovidon, hydroksypropylcellulose, kolloidalt silisiumdioksid, magnesiumstearat.Godkjenningsnummer54081, 65500 (sveitsisk).Hvor kan du få tak i Fluimucil? Hvilke pakker er tilgjengelige?I apotek og apotek, uten resept.Følgende pakker er tilgjengelige:Klar til bruk sirup med bringebærsmak: 100 ml og 200 ml med målebeger.Fluimucil 600 mg 12 tabletterInnehaver av markedsføringstillatelseZambon Schweiz AG, 6814 Cadempino. ..
35.52 USD
Phytopharma hostedempende sirup 200 ml
The Phytopharma Cough suppressant syrup with Icelandic moss and mallow extract helps with dry coughs, dry throats, hoarseness and difficulty swallowing.The syrup soothes the mucous membrane and the herbal ingredients have a soothing effect by laying on the inflamed mucous membranes. Use For adults and children from two years of age:Take 5ml of syrup six times a day.Uninterrupted use of the cough suppressant should not be longer than 2 weeks...
26.59 USD
Sanacura hustensirup
SANACURA Hustensirup The SANACURA Hustensirup is a powerful and effective cough syrup designed to provide relief from dry coughs, bronchitis, and other respiratory conditions. It is formulated using a unique blend of natural ingredients with anti-inflammatory and expectorant properties to help clear the airways and soothe the throat, providing effective relief from coughs and related symptoms. Key Features: Relieves Dry Coughs ? The SANACURA Hustensirup is specially formulated to provide relief from dry and tickly coughs, reducing the irritation and discomfort caused by coughing. Clears Airways ? The unique blend of natural ingredients in this cough syrup helps to clear the airways, making it easier to breathe and reducing congestion and phlegm buildup. Soothes the Throat ? This cough syrup contains natural ingredients that are known for their soothing properties, making it effective at calming and reducing inflammation in the throat. Natural Ingredients ? The SANACURA Hustensirup is made using only natural ingredients, ensuring that it is safe and free from unwanted side effects. Easy to Use ? This cough syrup comes in a convenient bottle with a measuring cup, making it easy to take the right amount and get the exact dosage you need. Ingredients: The SANACURA Hustensirup contains a unique blend of natural ingredients including: Ivy Leaf extract ? known for its expectorant properties, which helps to loosen and clear mucus in the chest and airways. Thyme extract ? helps to reduce coughs and soothe inflamed throat tissues. Honey ? has been used for centuries for its soothing and anti-bacterial properties, making it effective at relieving coughs and reducing the risk of infections. Overall, the SANACURA Hustensirup is a powerful, safe, and effective cough syrup that provides fast relief from coughs, bronchitis, and other respiratory conditions. Its unique blend of natural ingredients makes it an ideal choice for anyone looking for a natural and effective solution to cough and related symptoms. ..
28.39 USD
Solmucalm kaldhostesaft voksen fl 180 ml
Hva er Solmucalm kaldhoste og når brukes det? Solmucalm forkjølelseshoste er en hostesaft med to aktive ingredienser: N-acetylcystein, et slimløsende middel som tynner ut de viskøse sekretene slik at de er lettere å hoste opp, og klorfenamin, et stoff med beroligende effekt som også lindrer allergiske symptomer.Solmucalm kaldhoste, sirup til barn/voksne egner seg derfor til behandling av kaldhoste. Hvilke forholdsregler bør være tatt? Å drikke mye væske øker effektiviteten til Solmucalm kald hostesaft. Fordi røyking bidrar til en overdreven oppbygging av bronkialslim, kan du støtte effekten av sirupen ved å slutte å røyke.Solmucalm kaldhoste inneholder ikke sukker, men Lycasin 80/55, et sukker- gratis og tannvennlig søtningsmiddel som også passer for diabetikere. Kaloriinnholdet i 5 ml barnesirup er 10 kcal (42 kJ), det i 10 ml sirup for voksne er 20 kcal (84 kJ). Når bør Solmucalm kaldhoste ikke være brukt? Hvis du er følsom overfor noen av stoffene i legemidlet, lider av magesår eller glaukom (økt trykk i øyet) eller har problemer med vannlating, i tilfelle et akutt astmaanfall , overfølsomhetsreaksjoner (se "Hvilke bivirkninger kan Solmucalm kaldhoste ha?") Eller samtidig Behandling og inntil 2 uker etter avsluttet behandling med visse legemidler for depresjon (kalt MAO-hemmere).Legen din vet hva du skal gjøre i slike tilfeller.I tillegg må ikke Solmucalm kaldhoste brukes under graviditet eller mens du ammer (se «Can Solmucalm kaldhoste tas under graviditet eller mens du ammer?”).Siden det ikke er erfaring med små barn, må ikke Solmucalm kaldhoste gis til barn under 3 år. alder.Hvis du lider av svært høyt blodtrykk, kardiovaskulær sykdom eller epilepsi, vennligst spør legen din på forhånd. ..
38.09 USD
Solmucol kald hostesaft 100 mg/5ml flaske 90 ml
Hva er Solmucol kaldhoste og når brukes det? Solmucol kaldhoste inneholder virkestoffet acetylcystein. Denne aktive ingrediensen gjør det flytende og løsner det seige, fastsittende slimet i luftveiene og fremmer oppspytt.Sekretet på slimhinnen i luftveiene spiller en viktig rolle i forsvaret mot inhalerte forurensninger som bakterier, støv og kjemiske urenheter. Disse irritantene holdes i sekretet, hvor de ufarliggjøres og skilles ut med oppspytet.Slimproduksjonen øker ved infeksjoner forårsaket av bakterier og virus (forkjølelse, influensa, bronkitt) og med kroniske irritasjoner forårsaket av skadelige stoffer. Fortykkelsen av slimet kan føre til at luftveiene blokkeres, noe som gir pustevansker og oppspyttproblemer.På grunn av den slimløsende effekten av Solmucol kaldhoste, blir det seige slimet flytende og kan hostes opp bedre. Dette reduserer risikoen for infeksjon. Hvis luftveiene er klare, avtar hosten og pusten blir lettere.Solmucol kaldhoste egner seg derfor til behandling av kaldhoste med overdreven slimdannelse. Hvilke forholdsregler bør være tatt? Effekten av Solmucol kaldhoste forsterkes ved å drikke rikelige mengder vann. Røyking bidrar til overdreven dannelse av bronkial slim. Ved å slutte å røyke kan du støtte effekten av Solmucol kaldhoste.Diabetikere har lov til å ta Solmucol kaldhoste da den ikke inneholder noen diabetogene søtningsmidler.Likevel er følgende bør bemerkes:hver granulatpose har et totalt kaloriinnhold på 8 kcal eller 34 kJ;hver brusetablett inneholder 2,7 kcal eller 11,3 kJ;hver 100 mg sugetablett inneholder 5 kcal eller 21 kJ; hver 200 mg sugetablett inneholder 4,6 kcal eller 19 kJ;5 ml av sirup for barn inneholder 15 kcal (63 kJ);10 ml sirup for voksne inneholder 30 kcal (126 kJ). Når bør Solmucol kaldhoste skal ikke brukes? Solmucol kaldhoste bør ikke tas hvis du er kjent for å være overfølsom overfor virkestoffet acetylcystein eller andre ingredienser eller hvis du er overfølsom overfor konserveringsmiddel natriumbenzoat [E211]) og hvis du har magesår eller tarmsår.Pastiller på 200 mg bør ikke tas i tilstedeværelsen av en sjelden arvelig metabolsk sykdom (såkalt fenylketonuri) som krever en streng diett.Pastiller på 100 mg og 200 mg må ikke tas i nærvær av en sjelden arvelig sykdom i sukkermetabolismen (fruktoseintoleranse).Solmucol kaldhoste bør heller ikke tas sammen med hostedempende midler (hostestillende midler), da disse medikamentene undertrykker hosten og den naturlige selvrensingen av luftveiene, noe som svekker opphostingen av det flytende slimet og fører til en tetthet av bronkialslimet med risiko for bronkial spasmer og luftveisinfeksjoner kan oppstå. Legen din vil vite hva du skal gjøre i slike tilfeller.Solmucol kaldhoste må ikke brukes til små barn under 2 år.På grunn av det høye innholdet av aktive ingredienser, Solmucol 600 kaldhoste granulat eller brusetabletter må ikke brukes til barn under 12 år. Når bør man utvise forsiktighet når man tar Solmucol kaldhoste? Bruk av Solmucol kaldhoste, spesielt i begynnelsen av behandlingen, kan føre til flytende utskillelse av bronkialsekresjonen og fremme ekspektorasjon. Dersom pasienten ikke klarer å hoste opp dette tilstrekkelig, kan legen ta støttende tiltak.Hvis du har lagt merke til utslett eller pustevansker mens du tar et legemiddel med samme virkestoff som Solmucol Cold Cough, bør du informer legen din, apoteket eller legemidlet før du begynner å ta det av stoffet.Hvis du lider av høyt blodtrykk, brusende tabletter Solmucol kaldhoste passer ikke for deg , siden de inneholder omtrent 194 mg natrium per brusetablett, tilsvarende 493 mg bordsalt. Saltet som frigjøres etter inntak kan øke blodtrykket ytterligere og redusere effektiviteten til medisiner mot høyt blodtrykk.Bruk av visse andre medisiner samtidig kan påvirke hverandres effekter. På denne måten kan effektiviteten av visse midler mot sirkulasjonsforstyrrelser i koronararteriene (f.eks. nitroglyserin for angina pectoris) økes.Samtidig administrering av acetylcystein og karbamazepin kan føre til en reduksjon i konsentrasjonen av karbamazepin.Samtidig administrering av hostedempende midler (hostestillende midler) kan svekke effekten av Solmucol kaldhoste (se ovenfor: «Når bør ikke Solmucol kaldhoste tas?»).Dessuten bør du ikke ta antibiotika samtidig med Solmucol kaldhoste, men minst 2 timers mellomrom.Informer legen din, apoteket eller lege dersom du lider av andre sykdommer, har allergier eller tar eller bruker andre medisiner (inkludert de du har kjøpt) deg selv). Kan Solmucol kaldt hoste tas under graviditet eller mens du ammer? Basert på tidligere erfaring er det ingen kjent risiko for barnet når det brukes etter hensikten. Det ble aldri utført systematisk vitenskapelig forskning. Som en forsiktighetstiltak bør du unngå medisinering om mulig under graviditet og amming eller spør legen din eller apoteket om råd.Ingen informasjon er tilgjengelig om utskillelse av acetylcystein i morsmelk. Derfor bør du kun bruke Solmucol kaldhoste mens du ammer hvis din behandlende lege anser det nødvendig. Hvordan bruker du Solmucol kaldhoste? Med mindre annet er foreskrevet, vanlig dosering er: Barn fra 2 til 12 år: 3 ganger daglig 5 ml sirup for barn eller 3 ganger daglig 1 sugetablett på 100 mg. Ungdom over 12 år og voksne: 600 mg daglig, delt i én (1 brusetablett eller 1 pose med 600 mg granulat) eller flere doser (f.eks. 3 ganger 10 ml sirup for voksne eller 3 ganger 1 sugetablett à 200 mg). Hvis du har en hoste som varer lenger enn 2 uker, må du oppsøke lege eller farmasøyt.Løs opp brusetabletten eller granulat i et glass kaldt eller varmt vann og drikk det umiddelbart. Ikke løs opp andre legemidler med Solmucol kaldhoste i vannet samtidig, fordi dette kan svekke eller oppheve effektiviteten til både Solmucol kaldhoste og de andre medisinene.pastiller kan løses sakte opp i munnen. Tilberedning av sirupen Fjern sikkerhetsforseglingen og skru ned lokket til pulveret det inneholder faller ned i flasken. Rist kraftig til løsningen er klar.For å ta medisinen, skru av lokket og hell den foreskrevne mengden sirup i målebegeret opp til det tilsvarende merket. Etter hver fjerning, skru dekselet forsiktig på igjen.Når du åpner posen, blisterpakningen eller sirupsflasken, merkes en svak lukt av svovel. Dette er typisk for virkestoffet acetylcystein og påvirker ikke effekten.Følg doseringen som er angitt i pakningsvedlegget eller foreskrevet av legen din. Hvis du mener at medisinen er for svak eller for sterk, snakk med legen din, apoteket eller lege. Hvilke bivirkninger kan Solmucol kaldhoste ha? Følgende bivirkninger kan oppstå når du tar Solmucol: av og til gastrointestinale lidelser som oppkast, diaré, kvalme, magesmerter eller betennelse i munnslimhinnen, samt overfølsomhetsreaksjoner, elveblest, hodepine og feber. Videre kan det av og til oppstå akselerert puls, lavt blodtrykk og øresus, halsbrann, samt blødninger og vannretensjon i ansiktet.Allergiske symptomer av generell karakter (som hudutslett eller kløe) kan også forekomme. Dersom overfølsomhetsreaksjonene også gir pustevansker og bronkialkramper, som kan skje i sjeldne tilfeller, må du umiddelbart stoppe behandlingen med Solmucol kaldhoste og oppsøke lege.Pusten kan midlertidig få en ubehagelig lukt.Hvis du merker noen bivirkninger som ikke er beskrevet her, bør du informere legen din eller apoteket. Hva bør også merkes? Oppbevares ved romtemperatur (15–25 °C), brusetabletter ved 15–30 °C, beskyttet mot lys og fuktighet og utilgjengelig for barn.Når den er klargjort, kan Solmucol kaldhostesirup oppbevares i 14 dager i romtemperatur (15–25 °C).Medikamentet kan kun brukes frem til datoen merket med "EXP" på beholderen.Legen, apoteket eller legemidlet kan gi deg lengre informasjon. Disse personene har den detaljerte informasjonen for spesialister. Hva inneholder Solmucol kaldhoste? 1 pose med granulat inneholder 600 mg acetylcystein; Hjelpestoffer : sakkarin, appelsinaroma, antioksidant: butylhydroksyanisol (E320) og andre hjelpestoffer.1 brusetablett inneholder 600 mg acetylcystein; Hjelpestoffer: sakkarin, appelsinsmak og andre hjelpestoffer.1 pastill på 100 mg inneholder 100 mg acetylcystein; Hjelpestoffer: xylitol, sorbitol, appelsinsmak og andre hjelpestoffer.1 pastiller på 200 mg inneholder 200 mg acetylcystein; Hjelpestoffer: xylitol, sorbitol, aspartam, sitronsmak og andre hjelpestoffer.Sirup for barn inneholder virkestoffet acetylcystein 100 mg per 5 ml;Sirup for voksne inneholder det aktive stoffet ingrediens acetylcystein 200 mg per 10 ml;Hjelpestoffer av begge doseringsstyrker: maltitolsirup; Konserveringsmidler: Kaliumsorbat (E202) og natriumbenzoat (E211); Smakstoffer (jordbærsmak med vanillin for barn, aprikossmak for voksne) og andre hjelpestoffer. Godkjenningsnummer 57868, 58027, 50046, 52254 (sveitsisk). Hvor kan du få Solmucol kaldhoste? Hvilke pakker er tilgjengelige? I apotek og apotek, uten resept.Følgende pakker er tilgjengelige: Solmucol Cold Cough 7, 10, 14 and 20 poser med 600 mg granulat .Solmucol Cold Cough 10 brusetabletter à 600 mg.Solmucol Cold Cough 24 pastiller á 100 mg.Solmucol Cold Cough 20 og 40 pastiller på 200 mg.Solmucol kald hostesirup for barn: 90 ml.Solmucol kald hostesirup for voksne: 180 ml. Innehaver av markedsføringstillatelse IBSA Institut Biochimique SA, CH 6903 Lugano. ..
40.92 USD
Wala pulmonium hustensaft fl 90 ml
Sveitsisk-godkjent pasientinformasjon Wala Pulmonium hostesaft WALA Schweiz AG Medisiner basert på antroposofisk kunnskap Når bør WALA Pulmonium Hustensaft brukes? I følge antroposofisk kunnskap om menneske og natur kan WALA Pulmonium Hustensaft brukes mot sykdommer i luftveiene og for å fremme ekspektorasjon ved hoste og bronkial hoste. Hva bør vurderes? Hvis hosten varer lenger enn syv dager, må lege eller apotek konsulteres. Hvis legen din har skrevet ut andre legemidler til deg, spør legen din eller apoteket om WALA Pulmonium Hustensaft kan tas samtidig. Merk: 1 spiseskje (15 ml) sirup inneholder 7,1 g sukrose (sukker). 1 teskje (5 ml) sirup inneholder 2,4 g sukrose (sukker). Når bør Wala Pulmonium Hustensaft ikke tas eller kun med forsiktighet? WALA Pulmonium Hustensaft kan kun brukes på barn under to år hvis det er foreskrevet av lege. Fortell legen din, apoteket eller lege dersom du –lider av andre sykdommer, –har allergier eller −Ta andre medisiner (inkludert de du har kjøpt selv!) eller bruk dem eksternt! Kan WALA Pulmonium Hustensaft tas under graviditet eller amming? Basert på tidligere erfaring er det ingen kjent risiko for barnet hvis det brukes som anvist. Det har imidlertid aldri vært gjennomført systematiske vitenskapelige undersøkelser. Som en forholdsregel bør du unngå å ta medisiner under graviditet og amming eller spør legen din, apoteket eller lege om råd. Hvordan bruker du WALA Pulmonium Hustensaft? Med mindre annet er foreskrevet av legen, voksne og barn over 6 år 1 spiseskje 3 ganger daglig, ved akutt I tilfeller, ta 1 teskje sirup i varmt vann hver 2. time. Småbarn tar 1 teskje sirup i varmt vann 3-4 ganger om dagen. Rist før bruk! Følg doseringen gitt i pakningsvedlegget eller som foreskrevet av legen din. Dersom ønsket bedring ikke inntreffer under behandling av et lite barn/barn, bør lege konsulteres med ham eller henne. Hvis du synes medisinen er for svak eller for sterk, snakk med legen din, apoteket eller lege. Hvilke bivirkninger kan WALA Pulmonium Hustensaft ha? Følgende bivirkninger kan oppstå når du tar WALA Pulmonium Hustensaft: I sjeldne tilfeller allergiske reaksjoner som kløe, hudutslett , elveblest (urticaria), hevelse av hud/slimhinner (ødem), i svært sjeldne tilfeller også rødhet i huden, blemmer, sprukne lepper, kløende øyne og feber. Hvis du merker bivirkninger som ikke er beskrevet her, bør du informere legen din, apoteket eller lege. Hva annet må vurderes? Preparatet kan kun brukes frem til datoen merket "EXP" på beholderen. Oppbevares ikke over 30 °C og utilgjengelig for barn. Etter åpning kan den oppbevares i 12 uker i kjøleskap (2 – 8 °C). Din lege, apotek eller lege kan gi deg mer informasjon. Hva inneholder WALA Pulmonium hostesaft? 10 ml sirup inneholder: 0,12 g fermenterte røtter (Petasites hybridus e radice ferm 33c) D3 (HAB), 1,77 g vandig Ekstrakt med sukker fra 0,07 g granspisser (Picea abies, Summitates), 4,13 g vandig ekstrakt med sukker fra 0,83 g bukkehornblad (Plantago lanceolata, Folium rec.). Hjelpestoffer: renset vann, sukker. Godkjenningsnummer 39460 (sveitsisk) Hvor kan du få tak i WALA Pulmonium hostesaft? Hvilke pakker er tilgjengelige? På apotek og apotek, uten resept fra lege. WALA Pulmonium hostesaft er tilgjengelig i 90 ml flasker. Godkjenningsinnehaver WALA Schweiz AG, 3011 Bern Produsent WALA Heilmittel GmbH, D-73085 Bad Boll/Eckwälden Dette pakningsvedlegget ble sist sjekket av narkotikamyndigheten (Swissmedic) i juni 2012. Sveitsisk-godkjent pasientinformasjon Wala Pulmonium hostesaft WALA Schweiz AG Medisiner basert på antroposofisk kunnskapNår bør WALA Pulmonium Hustensaft brukes?I følge antroposofisk kunnskap om menneske og natur kan WALA Pulmonium Hustensaft brukes mot sykdommer i luftveiene og for å fremme ekspektorasjon ved hoste og bronkial hoste. Hva bør vurderes?Hvis hosten varer lenger enn syv dager, må lege eller apotek konsulteres. Hvis legen din har skrevet ut andre legemidler til deg, spør legen din eller apoteket om WALA Pulmonium Hustensaft kan tas samtidig. Merk: 1 spiseskje (15 ml) sirup inneholder 7,1 g sukrose (sukker). 1 teskje (5 ml) sirup inneholder 2,4 g sukrose (sukker). Når bør Wala Pulmonium Hustensaft ikke tas eller kun med forsiktighet?WALA Pulmonium Hustensaft kan kun brukes på barn under to år hvis det er foreskrevet av lege. Fortell legen din, apoteket eller lege dersom du –lider av andre sykdommer, –har allergier eller −Ta andre medisiner (inkludert de du har kjøpt selv!) eller bruk dem eksternt! Kan WALA Pulmonium Hustensaft tas under graviditet eller mens du ammer?Basert på tidligere erfaring er det ingen kjent risiko for barnet hvis det brukes som anvist. Det har imidlertid aldri vært gjennomført systematiske vitenskapelige undersøkelser. Som en forholdsregel bør du unngå å ta medisiner under graviditet og amming eller spør legen din, apoteket eller lege om råd. Hvordan bruker du WALA Pulmonium Hustensaft?Med mindre annet er foreskrevet av legen, voksne og barn over 6 år 1 spiseskje 3 ganger daglig, ved akutt I tilfeller, ta 1 teskje sirup i varmt vann hver 2. time. Småbarn tar 1 teskje sirup i varmt vann 3-4 ganger om dagen. Rist før bruk! Følg doseringen gitt i pakningsvedlegget eller som foreskrevet av legen din. Dersom ønsket bedring ikke inntreffer under behandling av et lite barn/barn, bør lege konsulteres med ham eller henne. Hvis du synes medisinen er for svak eller for sterk, snakk med legen din, apoteket eller lege. Hvilke bivirkninger kan WALA Pulmonium Hustensaft ha?Følgende bivirkninger kan oppstå når du tar WALA Pulmonium Hustensaft: I sjeldne tilfeller allergiske reaksjoner som kløe, hudutslett , elveblest (urticaria), hevelse av hud/slimhinner (ødem), i svært sjeldne tilfeller også rødhet i huden, blemmer, sprukne lepper, kløende øyne og feber. Hvis du merker bivirkninger som ikke er beskrevet her, bør du informere legen din, apoteket eller lege. Hva annet må vurderes?Preparatet må kun brukes frem til datoen merket «EXP» på beholderen. Oppbevares ikke over 30 °C og utilgjengelig for barn. Etter åpning kan den oppbevares i 12 uker i kjøleskap (2 – 8 °C). Din lege, apotek eller lege kan gi deg mer informasjon. Hva inneholder WALA Pulmonium hostesaft?10 ml sirup inneholder: 0,12 g fermenterte røtter (Petasites hybridus e radice ferm 33c) D3 (HAB), 1,77 g vandig Ekstrakt med sukker fra 0,07 g granspisser (Picea abies, Summitates), 4,13 g vandig ekstrakt med sukker fra 0,83 g bukkehornblad (Plantago lanceolata, Folium rec.). Hjelpestoffer: renset vann, sukker. Godkjenningsnummer39460 (sveitsisk) Hvor kan du få tak i WALA Pulmonium hostesaft? Hvilke pakker er tilgjengelige?På apotek og apotek, uten resept fra lege. WALA Pulmonium hostesaft er tilgjengelig i 90 ml flasker. AutorisasjonsinnehaverWALA Schweiz AG, 3011 BernProdusentWALA Heilmittel GmbH, D-73085 Bad Boll/Eckwälden Dette pakningsvedlegget ble sist sjekket av narkotikamyndigheten (Swissmedic) i juni 2012. ..
37.16 USD
(Side 1)